Ogrzewanie ekologiczne domu

Ekologiczne i nowoczesne ogrzewanie domu

Nowoczesne, ekologiczne ogrzewanie domu

Ogrzewanie domu stanowi podstawę zapewnienia komfortu cieplnego w miesiącach jesienno-zimowych i wczesną wiosną. Decyzję o wyborze konkretnego systemu grzewczego warto podjąć już na etapie projektowania domu. Wówczas możliwe będzie wdrożenie rozwiązania ekologicznego i wydajnego energetycznie. Jednym z takich rozwiązań jest nowoczesne ogrzewanie na gaz płynny.

Zanim skupimy się na zaletach ogrzewania gazowego warto poświęcić chwilę uwagi ogrzewaniu ekologicznemu. To, co ekologiczne powszechnie kojarzone jest z czymś drogim i kosztownym w eksploatacji. Z tego powodu wielu właścicieli nieruchomości, którzy dotychczas korzystali z kotłów grzewczych opalanych paliwami pierwotnymi obawia się, że nowoczesne ogrzewanie domu będzie się wiązało z wyższymi kosztami zapewnienia komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Ogrzewanie gazowe rozwiązuje ten problem, jednocześnie znacząco redukując ilość substancji szkodliwych emitowanych do atmosfery.

Ekologiczne ogrzewanie domu: Wydajne i tanie w eksploatacji

Poszukując odpowiedzi na pytanie jakie ogrzewanie do domu sprawdzi się w naszej nieruchomości najlepiej często rozważamy:

  • kotły węglowe,
  • kotły na gaz ziemny,
  • kotły na gaz płynny.

Pierwsze mimo wdrażanych innowacyjnych technologii oczyszczania spalin w dalszym ciągu trudno nazwać ogrzewaniem ekologicznym, zwłaszcza że są zasilane paliwem nieodnawialnym, którego coraz bardziej zaczyna brakować na światowych rynkach paliwowych. Kotły gazowe z powodzeniem mogą być użytkowane z gazem ziemnym oraz gazem płynnym. Co ciekawe, koszt eksploatacji ogrzewania w domu niezależnie od wybranego paliwa jest bardzo zbliżony, co wynika z niewielkich różnic w cenach węgla i gazu.

Nowoczesne ogrzewanie domu: Czyli jakie?

Jeśli Ty również zastanawiasz się nad tym, jakie ogrzewanie w domu pozwoli na zapewnienie optymalnej temperatury, przy jednoczesnym zachowaniu kosztów na niskim poziomie odpowiedzią jest – ekologiczne ogrzewanie gazowe. Za jego wyborem przemawia szereg zalet i korzyści:

  • gaz płynny odznacza się wysoką wartością opałową, co pozwala na ogrzanie nieruchomości przy stosunkowo niewielkim zużyciu paliwa,
  • propan jest paliwem, które spala się całkowicie, w związku z czym nie emituje do atmosfery szkodliwych substancji, ani nie generuje popiołu wymagającego utylizacji,
  • z ogrzewania można korzystać efektywnie niezależnie od warunków temperaturowych panujących na zewnątrz,
  • gaz płynny współpracuje z różnego typu kotłami grzewczymi, dzięki czemu w każdej chwili można zrezygnować z korzystania z gazu ziemnego i zainstalować zbiornik na gaz płynny na posesji.

Ogrzewanie ekologiczne domu: Kompleksowa obsługa instalacji

Działamy na terenie województwa łódzkiego. Od lat z powodzeniem odpowiadamy na potrzeby inwestorów poszukujących nowoczesnych ekologicznych systemów grzewczych o wysokiej wydajności. Naszą specjalnością jest ogrzewanie na gaz płynny LPG. Dostarczamy zarówno kotły grzewcze, jak i zbiorniki na gaz. W ofercie posiadamy zbiorniki na gaz podziemne i naziemne. Te ostatnie charakteryzują się wysokim efektem estetycznym – pozostają niewidoczne i nie wpływają na prezencję posesji.

Inwestorów zainteresowanych wyborem ekologicznego ogrzewania domu zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Zespół EKO-GAZ z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania.